Proč koupací sud?

Voda jako základ života byla vždy součástí naší kultury. Již od pradávna se koupele těšily úctě a vážnosti. Na koupání se dříve v různých náboženstvích nahlíželo jako na ceremoniál, který očisťoval jak fyzicky, tak psychicky. Léčivé účinky vodních pramenů znali již ve starověkém Řecku.

V dnešní době si můžeme všechny výhody vody, jako tomu bylo v minulosti, užít v podobě koupacího sudu.

Koupací sud využijeme 365 dní v roce. Říkáte si, jak je to možné? V zimě si ohřejete vodu na více než 38 stupňů a půjdete relaxovat. Koupel si dopřejete na čerstvém vzduchu třeba po náročném dni, pro setkání s přáteli a rodinou nebo pro uvolnění svalů po náročném sportovním výkonu. Ve všech případech splní léčebné účinky. Můžete na sobě pozorovat zrychlení metabolismu, vyčištění těla od toxinů, ustálení krevního tlaku, pozitivní účinky na náladu, potlačení stresu. Když se po 25 – 35 minutách v horkém sudu odhodláte ochladit venku, budujete odolnost těla a otužování. Když si z tohoto vytvoříte rituál a budete to opakovat, Vaše tělo Vám poděkuje.

V teplejších dnech není potřeba vodu ohřívat a koupací sud bude sloužit místo bazénu pro ochlazení organismu. Když by bylo potřeba vodu tepelně upravit pro vyšší komfort podle počasí, není nic jednoduššího než přitopit v kamnech.

Údržba koupacího sudu

Údržba koupacího sudu není nijak náročná. Po pár koupelích stačí sud umýt čistou vodou a jednou za čas vyčistit od usazenin. Poté si zase můžete dopřát ničím nerušený zážitek.

Naše sudy jsou vyrobeny z kvalitních komponentů. Máme na výběr z různých barev. Kdo by nechtěl na své zahradě stylový dřevěný doplněk, který má ještě mnoho výhod pro naše zdraví?